Gra z pieczątkami

Kochane Dzieci!

Karkonosz

Przygotowaliśmy dla Was ciekawą grę z nagrodami. Zaprowadzimy Was, a także towarzyszących Wam rodziców, dziadków, przyjaciół lub innych członków rodziny, w piękne miejsca Karkonoszy i ich przedgórza, zwanego Podkrkonoší, a więc dosłownie Podkarkonosze. Poznacie miejsca, których dotąd nie znaliście i zapoznacie się z ludźmi, którzy miejsca te zamieszkują.

O co w tym chodzi?

Waszym głównym zadaniem jest odwiedzenie – pieszo lub na rowerze – poszczególnych atrakcji zaznaczonych na mapie. Atrakcje powiązane są z pewnymi zadaniami dodatkowymi, które trzeba wykonać na miejscu. Po ich zrobieniu w odpowiednim miejscu na mapie odbiją się pieczątkę. Niektóre miejsca oznaczone są jako „TOP” – tu oprócz pieczątki dostaniecie też mały prezent.

A nagroda?

Za 10 zebranych pieczątek w prezencie otrzymacie specjalną karkonoską malowankę, za 20 pieczątek – grę Memory z z motywami bajkowych postaci, za 30 pieczątek – kolorowy foliowy płaszcz przeciwdeszczowy (ponczo).

Życzymy miłego zapoznawania się z Karkonoszami i ich przedgórzem. A żebyście nie mieli wrażenia, że idziecie bez przewodnika, towarzyszyć Wam będą bajkowe postaci Hanki, Pana Gajowego i Karkonosza/Liczyrzepy z Sójką.

Pan Gajowy, Karkonosz i Hanka

Karkonosza Karkonosze i Przedgórze Karkonoszy

Uosobieniem Karkonoszy jest mityczna postać Ducha Gór – Karkonosza, zwanego w Polsce też Liczyrzepą. Wiele osób zna go z karkonoskich bajek oraz czeskich wieczorynek, powstałych na motywach opowiadanek pisarki, Boženy Šimkovej.

Obecność Karkonosza widoczna jest na każdym kroku. Nawet w najbardziej zapadłym kąciku gór. Zależy nam, żebyście Wy też tę obecność zauważyli. Dlatego Karkonosz przybrał dla Was – i dla towarzyszących Wam dorosłych – postać człowieka. Pozwólcie, że teraz go Wam przedstawimy.

Karkonosz

Karkonosz jest mężem mądrym. Obserwuje swoje królestwo, jego bystre rzeki, mieniące się w nich rybki, szemrzące strumyczki, rozległe lasy, kwitnące i pachnące łąki pełne pszczół, kolorowe kwiaty, tajemnicze, niedostępne podziemia, żyjące na wolności różne zwierzątka, latające i podśpiewujące sobie pod dziobem ptaszki. Obserwuje też mieszkańców i przyjezdnych. Zachęca do szacunku w stosunku do gór, do zdobywania nowych wiadomości, poznawania Karkonoszy.

Sójka

Karkonosz nie jest sam. Ma grupkę przyjaciół – ptaszka Sójkę, mamę Hankę i Pana Gajowego. Sójka wie o wszystkim. A co wie, to powie. Wszystko wygada. Ma szybkie skrzydełka i bystry umysł. Opowiada o nowościach i ciekawych wydarzeniach z gór i przedgórza.

Hanka

Hanka, podobnie jak każda pilna mama, będzie Wam często towarzyszyć. Pokaże bajkowe ścieżki, poleci miejsca, w których spotykają się górale, gdzie odbywają się targi, jarmarki, wydarzenia kulturalne. Poopowiada o zabytkach, zaprosi na ciekawe wycieczki nie tylko w wysokie góry, ale też na przedgórze.

Pan Gajowy

Pan Gajowy jest sportowcem ciałem i duchem. To zapalony rowerzysta, wytrwały pieszy turysta, zdolny narciarz i miłośnik przyrody. Oprowadza po ścieżkach edukacyjnych, dba o oznakowanie turystyczne i narciarskie w terenie, pilnuje, żeby były opracowywane
i dostępne aktualne mapy, żebyście nie błądzili po górach.

Z Karkonoszem i jego przyjaciółmi spotkać się można na każdym kroku. Oprowadzą Was po całej okolicy.

Mamy nadzieję, że spodoba się Wam w Karkonoszach i na ich przedgórzu. Podczas wędrówek życzymy dobrego humoru i pięknych wspólnych przeżyć!.

Ostatnie aktualności
Złóż sobie puzzle Chcę inny obraz